Kora vadība

Jānis Kokins 

Mākslinieciskais vadītājs un diriģents

Jānis kamerkorī “Muklājs” ir kopš 2003. gada, gan dziedot basu grupā, gan turpmāk veicot kormeistara un diriģenta pienākumus. Sākot ar 2012. gadu Jānis pārņem kamerkora “Muklājs” mākslinieciskā vadītāja amatu no pāragri mūžībā aizgājušās kamerkora “Muklājs”  dibinātājas un ilggadējās mākslinieciskās vadītājas Sandras Šmates.

Sākotnējo muzikālo izglītību Jānis ieguvis Daugavpils Mūzikas koledžas kordiriģēšanas nodaļā, pēc tam aizstāvot Bakalaura grādu mūzikā un kordiriģenta profesijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Savu meistarību Jānis papildinājis Baha mūzikas akadēmijā Štutgartē un Eiropas Kora akadēmijā Brēmenē. Jānis ir ņēmis aktīvu dalību vairākās vokālajās meistarklasēs, virstoņu dziedāšanas, kā arī austrumu mūzikas meistarklasēs.

Jānis Kokins ir  Latvijas Radio kora mākslinieks kopš 2005. gada, veicot arī Latvijas Radio kora inspektora pienākumus. Bez tam Jānis pašlaik ir  diriģents  Ogres jauktajā korī “Ogre” un Jaunmārupes jauktajā korī “Universum”.

Laika posmā no 2002. līdz 2010 gadam. Jānis dziedājis kamerkorī “Ave Sol”, kā arī bijis diriģents un kormeistars Limbažu jauniešu korī “Akcents”, Salaspils jauktajā korī “Lōja” un Dobeles skolotāju korī “Sidrabe”.

Kopš 2004. gada Jānis ir arī vokālās grupas “Teria” dalībnieks, ar kuru kopā kamerkoris “Muklājs” 2014. gada Latvijas Valsts proklamēšanas gadadienai veltītajos koncertos uzstājās izpildot Artūra Maskata un Kārļa Rūtentāla dziesmu ciklu ar Ojāra Vācieša dzeju.

Jāņa harizma un izcilās darba spējas ir ļoti iedvesmojošas – tā par viņu saka daudzi dziedātāji. Kora mēģinājumi prasa ļoti daudz laika un enerģijas un Jānis savu darbu dara ar prieku un šo pozitīvo enerģiju un vokālo pieredzi maksimāli novirza korim. 

Ralfs Šmīdbergs

Kormeistars un diriģents


Jānis Liepiņš

Kormeistars un diriģents

Jānis Liepiņa sadarbība ar kamerkori "Muklājs" sākas 2016. sākumā, kad nomainot koleģa Jāņa Pēlmaņa vietu,  Jānis sāka pildīt kora kormeistara pienākumus.

Kormeistara prasmes Jānis apguvis absolvējot Jelgavas Mūzikas vidusskolu, un šobrīd turpina studēt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kordiriģēšanas katedrā.

Papildus mūzikas studijām Jānis ņēmis dalību Eiropas Kora akadēmijā Brēmenē, smēlies pieredzi Rīgas Zelta kora mūziklu un kora šovu veidošanā, kā arī sadarbojies ar Jelgavas Bigbendu Raita Ašmaņa vadībā.

2013. gada nogalē piedalījies rokoperas "Lāčplēsis" jauniestudējumā, un kopš 2014. gada aktīvi darbojas kvartetā "4forjazz".
Sākot ar 2015 gadu savas prasmes Jānis praktizē Sv. Jāņa baznīcas kori, bet kopš 2016 gada sadarbojas ar kori "Mediana" strādājot tur kā vokālais pedagogs.

Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .